JOD Garbės pirmininkas V.Gapšys tapo Darbo partijos (leiboristų) pirmini...


2013-04-25 16:35 
Balandžio 24 d. Kėdainiuose vykusiame Darbo partijos ir Leiboristų partijos suvažiavime buvo priimtas sprendimas dėl šių dviejų partijų susijungimo. Tam vienbalsiai pritarė tiek darbiečiai, tiek leiboristai, o naujai partijai vadovaus JOD įkūrėjas, Garbės pirmininkas Vytautas Gapšys.

Nauja partija prisiims visas atsakomybes ir pareigas, kurios galės iškilti po susijungimo. Pagal susijungimo sąlygas, Darbo partijos ir Leiboristų partijos nariai automatiškai tapo Darbo partijos (leiboristų) nariais. Nauja partija vienys 17 380 narių.

„Po susijungimo mūsų nauja partija — Darbo partija (leiboristai) — taps viena didžiausių politinių organizacijų, vienijančia daugiau nei 17 000 narių, su nauju partijos pirmininku. Būtent su tuo pirmininku, kuris prieš 10 metų kūrė modernią Jaunimo organizaciją DARBAS. Lietuvis, jaunas, išsilavinęs, mylintis savo tėvynę, nepabėgęs į užsienį ieškoti laimės, o likęs čia sunkiu metu, su savo Tėvyne ir su savo komanda, padaręs stulbinančią karjerą ir, būdamas 30 metų, tapęs pirmuoju Seimo Pirmininko pavaduotoju, o dabar dar ir didžiausios politinės organizacijos Lietuvoje pirmininku — V. Gapšys. Tai džiugi žinia visuomenei ir mūsų rinkėjams, kurie gali dėti daug vilčių į šitą atsinaujinantį politinį kūrinį su veržliu jaunu vadovu. Ramia sąžine ir su visišku pasitikėjimu žiūriu į tokį pasikeitimą, tikrai tikiu, kad šiandien įvyko istorinis momentas mūsų komandoje, partija pradės gyventi naują etapą, o mes, politikos patriarchai, turim padėti naujam vadovui“, — neabejoja V. Uspaskich

 

Steigiamasis Darbo partijos (leiboristų) suvažiavimas patvirtino naujos partijos statutą, struktūrą, programą bei išrinko pirmininką. Darbo partijos (leiboristų) pirmininku absoliučia balsų dauguma buvo išrinktas V. Gapšys. 

„Ačiū už pasitikėjimo avansą. Mūsų laukia dar ne vienas iššūkis, su kuriuo reikės susidoroti, noriu, kad su tais iššūkiais susidorotume kartu. Darbo partijos veikloje dalyvauju 10 metų, teko stebėti Leiboristų partijos susikūrimą. Džiugu, kad suvieniję jėgas mes galime pasiekti dar didesnio žmonių palaikymo. Turiu naujos partijos valdymo viziją ir artimiausiu metu ją išdėstysiu plačiau. Visas savo jėgas skirsiu tam, kad Lietuva klestėtų, būtų turtinga, teisinė, demokratinė, civilizuota, žmogaus teises ir nekaltumo prezumpciją gerbianti valstybė“, — sakė V. Gapšys.

Darbo partijos pirmininkas Vytautas Gapšys gimė 1982 m. sausio 25 d. Kėdainiuose. 2004 m. jis įgijo teisės bakalauro laipsnį Mykolo Romerio universitete (MRU). 2006 m. MRU baigė podiplomines teisės studijas ir įgijo teisės magistro laipsnį tarptautinės teisės srityje. V. Gapšys turi 10 metų politinę patirtį — 2003–2005 m. jis vadovavo jaunimo organizacijai DARBAS, 2006–2007 m. buvo Darbo partijos atsakingasis sekretorius, 2008 metais jis buvo išrinktas į Seimą, kur dirbo Teisės ir teisėtvarkos bei Europos reikalų komitetuose bei užėmė opozicijos lyderio postą. Šiuo metu politikas yra išrinktas į Seimą 2012–2016 m. kadencijai, eina Seimo Pirmininko pirmojo pavaduotojo pareigas.